صفت نماز در شش صفات جماعت تبلیغ

aqeedeh
338
0
صفت دوم نماز است، مقصد نماز این است که در 24 ساعت زندگی ما بر صفت نماز بیاید. یعنی همانطور که در نماز ما و شما چشمان خود را حفاظت می کنیم و این طرف و آنطرف نگاه نمی کنیم در تمام شبانه روز هم چشمان خود را از کارهای حرام و نا محرم حفاظت کنیم. و همانطور که در نماز زبان ما و شما حفاظت است و فقط در نماز چیزی را می خوانیم که الله تعالی گفته در نماز بخوانید، همانطور در تمام شبانه روز زبان خود را از دروغ، غیبت، تهمت، مسخره و بد دعایی حفاظت کنیم.
1– مفهوم حدیث است در قیامت اولین چیزی که حساب گرفته می شود نماز است. اگر نماز انسان کامل شد بقیه اعمال هم کامل می شوند و اگر نماز انسان خراب در آمد بقیه اعمال هم فاسد می شوند.
2– مفهوم حدیث است: یکبار نبی اکرم صلی الله علیه وسلم در پائیز شاخه درختی را گرفته آنرا تکان داد برگ های درخت ریختند فرمود: کسی که نماز را بخواند مثل همین درخت تمام گناهانش می ریزند.
3– مفهوم حدیث است: که الله تعالی می فرماید من پنج وقت نماز را بر امت تو فرض کرده ام هر کس این پنج وقت نماز را با اهتمام ادا کند من به ذمه خود او را در جنت داخل می کنم و هر کس اهتمام این پنج وقت نماز را نکند، بر من ذمّه ای ندارد بخواهم او را به جنت می فرستم یا به جهنم می فرستم.

ارسال نظر

نام شما:

ایمیل:

نظر خود را بنویسید:

کد امنیتی:

برای کد جدید روی آن کلیک کنید
عکس خوانده نمی‌شود

عقیده اهل سنت

مقالات اسلامی

پرسش و پاسخ شرعی